محل تبلیغات شما

محقق : ویدا نجفی

استاد : سررکار خانم اشکانی

درس : کارآفرینی

من اسدالله عسگراولادى هستم و سال3131 در تهران متولد شدم. خانوادهام متدین و در سطح پایین جامعه بودند و با قشر
ثروتمندان سروکار نداشتند. شغل پدرم پیشهورى بود و مغازه عطارى داشت. ما سه برادر بودیم که هر سه از سن 31 ـ 31 سالگى
کار در بازار تهران را شروع کردیم. روزها کار و شبها درس. پس از گذراندن کنکور در رشته ادبیات پذیرفته شدم اما عصرهایى که
فرصت داشتم به دانشکده اقتصاد هم مىرفتم چون ساختمانهاى دانشکده مقابل هم بود. گاهى سر کلاسهاى دانشکده حقوق هم
مىرفتم. آن موقع رفتن به سایر دانشکدهها آزاد بود و مثل امروز کنترل و حراست هم در کار نبود. سال 311۱ لیسانس خود را از
دانشگاه تهران گرفتم. موازی درس خواندم کار هم می کردم.

شروع تجارت اسدالله عسگراولادى
کار من از سال 311۱ شروع شد، از طرفی خیلی مایل بودم درسم را هم بخوانم، عصرها و شب ها درس می خواندم و روزها و صبح
ها هم کار می کردم. در بازار تهران پیش مرحوم عبدالله توسلی که دایی من بود مشغول به کار شدم و شاگردی ایشان را می کردم.
کارم را از صفر شروع کردم. اولین حقوقى که در دوره شاگردى گرفتم روزى 1 ریال بود که مىشد ماهى شش تومان. تلاشم شبانهروزى
و کار سخت بود. اولین تجارتم را با خرید یک کیسه کنجد به قیمت 31 تومان از بازار تهران شروع کردم و آن کیسه کنجد را به
نانوایى سر محل به قیمت 07 تومان فروختم و این اولین سود من در تجارت بود. . اولین ماشینم که در سال 3111 خریدم یک
فولکس به مبلغ 3۱77 تومان بود که با همین ماشین چند کیسه خواربار از بازار مىخریدم و بین نانوا و بقال توزیع مىکردم.
تا سال 3110 همان طور که گفتم برای آن مؤسسه ای کار می کردم که مرحوم حاج عبدالله توسلی بود. سال 1۱ به فکر کار شخصی
و استقلال افتادم که خودم برای خودم کار کنم. از سال 1۱ آمدم و در سرای امید، خیابان بوذرجمهری، که حالا نام آن پانزده خرداد
است، دفتر کوچکی گرفتم و مشغول به کار شدم.

مادام سی واجر ؛ اولین زن کارآفرین آفریقایی آمریکایی

مهدی خان محمدی ؛ موسس نان سحر

عبدالرحیم جعفری ؛ بنیان گذار انتشارات امیر کبیر

کار ,سال ,هم ,تهران ,شدم ,اولین ,می کردم ,بازار تهران ,سال 311۱ ,شروع کردم ,و در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پرتره ای از طبیعت